Evrencan Gündüz Urla konseri

Evrencan Gündüz ve Ozan Tura 11 Ağustos’ta Urla’da sahne alacak.

Urla Event By Vera Ağustos ayında önemli isimleri Urla Sahne’de ağırlayacak. Evrencan Gündüz de o isimlerden biri. Daha önce verdiği konser ile adından hayli söz ettiren Evrencan Gündüz ve Ozan Tura 11 Ağustos’ta Urla Sahne’de olacak. Konser için kapılar 20:00’de açılacak, konser ise saat 21:30’da başlayacak.

Urla Sahne 12 Ağustos’ta Birsen Tezer’i, 22 Ağustos’ta ise Ceylan Ertem’i ağırlayacak.

Evrencan Gündüz kimdir?

Evrencan Gündüz resmi internet sitesinde şöyle anlatılıyor;

2 Şubat 1996 yılında Kadıköy’de doğdu.

İlköğretimdeyken koro ve tiyatrolarda görev alan Evrencan, 4. Sınıftayken, kardeşi ile birlikte piyano derslerine başladı ve iki yıl boyunca derslere düzenli olarak katıldı. Ortaokulda iken okul korosu ve orkestralarda ve öğretmenleri ile birliklikte çeşitli festivallerde görev aldı.

13 yaşlarında, Ray Charles’ın filmi ile Blues müziğine olan hayranlığı başlamış oldu. Jimi Hendrix, BB. King, Albert Collins, Fredie King ve James Brown’nun müziklerini dinleyerek büyüdü. Bu da yaptığı müziğin kalitesini ve tarzını bu yönde belirledi.

14 Yaşında gitara ilgi duyan Evrencan, gitar çalan arkadaşlarının katkıları ve internetten video izleyerek klasik gitar çalmayı öğrendi. 15 yaşında babasının hediye ettiği elektro Gitar ile klasik gitarın yanısıra elektro gitar çalmayı öğrendi. Babasıyla çeşitli otel ve mekanlarda yaz süresince sahne alma fırsatını bularak, tecrübesini arttırdı.

16 yaşında geldiğinde sokak müzisyenliğine başladı ve o yıl içerisinde ilk grubu olan T-Blues isimli grubu arkadaşlarıyla birlikte kurarak, festivallerde ve konserlerde yer aldılar.

Vapurlarda müziğin yasaklanmasına kadar vapur müzisyenliği yaptı.

Rock’n Purple’da en iyi solist ve rock kategorisinde en iyi grup ödülü, Dont Let Me Down (Beatles) parçasında yaptığı düzenleme ile kemençeyi parçada kullanarak, en değişik enstruman ödülüyle toplamda 3 ödül kazanmıştır.

Kendi “Akustik Solo programlarının yanısıra, grubu “Evrencan Gündüz Quartet ile konser çalışmaları yanı sıra beste ve albüm çalışmalarına devam etmektedir.

Müzik hayatına devam eden Evrencan, gelecekte Dünya’nın en iyi jazz ve Blues müzisyenlerinden olma amacının yanında, İstanbul Üniversitesi, Su Ürünleri Mühendisliği Fakültesindeki akademik kariyerini tamamlamak için çalışmalarına devam etmektedir.

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: