“Evet İstiyorum” Urla’da

Devlet Tiyatroları tarafından sahnelenen “Evet İstiyorum” oyunu  Urla Atatürk Kültür Merkezi Sahnesi’nde.

Devlet Tiyatroları geçtiğimiz yıl Urla’da da sahne açtı. Böylece Urla’da ikamet edenler DT oyunlarını izlemek için İzmir’e gitme zorunluluğundan kurtuldu.

Urla Atatürk Kültür Merkezi Sahnesi bu yıl da birbirinden farklı oyunlara ev sahipliği yapacak. Bu oyunlardan biri “Evet İstiyorum”.

14568425491223375306-b‘Evet, İstiyorum’ Alfonso Paso’nun 1960 yılında kaleme aldığı 2 perdelik bir komedi. Hale Kuntay’ın çevirdiği oyunu Levent Ulukut yönetiyor. ‘Evet, İstiyorum’, toplumun ve politikanın aşkı nasıl şekillendirdiğini mizahi bir dille ele alıyor. Aşk ve evliliği sorgulayan 2 saat 10 dakikalık oyun, “Biri size evlenmeden önce başınıza gelecekleri anlatsaydı. Belki gidilecek yol güllük gülistanlık olmayabilir deseydi, nikâh memuru karşısında gene “Evet istiyorum” diyebilecek miydiniz?” diye soruyor.

Hipokrat yeminini henüz etmiş, kadınları peşinden koşturan Dr. Manuel ile rahibelerin yetiştirdiği zeki, hırslı, hikâyeci Manuella’nın aşkına Ozan Yıldırım, Sibel Ağalday, Levent Ulukut, Hülya Dilek Arda, Menekşe Özyiğit, Fuat Şarbalkan, Derya Kara Erk, Sevinç Güzlük can verecek.

“Evet İstiyorum” 28 Ekim ve 4 Kasım günleri saat 20:00’de Urla Atatürk Kültür Merkezi Sahnesi’nde oynanacak. “Evet İstiyorum” oyununa bilet almak için BURAYI TIKLAMANIZ yeterli.

 

“Evet İstiyorum” Urla’da” için 2 yorum

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: