Enginar Festivali 2018 programı açıklandı

İzmir Yarımadasının eşsiz sakız enginarı bu yıl da lezzet, gelenek ve eğlenceyi buluşturacak.

Urla Enginar Festivali 2018’de de önemli konukları ağırlayacak. Urla’nın tescilli sakız enginarı üreticiyle tüketiciyi doğrudan dördüncü kez buluşturacak.

Geçtiğimiz yıllarda festival süresince binlerce kişiyi ağırlayan Urla’nın meydanı ve sokakları yine üç gün boyunca mutfak atölyeleri, yemek tadımları, sanat atölyeleri, söyleşiler ve müzik dinletileri ile şenlenecek. Festival ve festivale gösterilen yoğun ilgi sayesinde enginar dikim alanları yüzde 87,5 arttı.*

ENGİNAR FESTİVALİ’NDE TÜM ETKİNLİKLER VE ATÖLYE ÇALIŞMALARI ÜCRETSİZ

Dünya Gurme Şehirler Ağı’na üye olan Urla’da festival süresince İtalya, Fransa, Tunus, Fas, Cezayir, Beyrut’tan gelecek şeflerle Türk şeflerimiz halkımıza sunumlar yapacak. Dr. Ender Saraç ise enginarlı dokunuşlar ile tarifler verecek.

Tüm etkinlikler ve atölye çalışmalarımız ücretsiz gerçekleşecek ve Urla’daki eski tarifler ve göç mutfağı Doğal Sofra Urla Gönüllüleri tarafından uygulamalı olarak konuklara aktarılacak.

Festivalin ikinci gününde ise Prof. Dr. İlber Ortaylı, Prof. Dr. Hayat Erkanal ve Dr. Yılmaz Karakoyunlu söyleşi gerçekleştirecek.

URLA ENGİNAR FESTİVALİ 2018 PROGRAMI

Festivalde çocuk etkinlikleri Malgaca Pazarı’nda, mutfak atölyeleri Urla Cumhuriyet Meydanı’nda, konserler ise Sanat Sokağı, Cumhuriyet Meydanı, Demircili Sokağı ve Malgaca Pazarı’nda gerçekleştirilecek. Festival boyunca Sanat Sokağı, Cumhuriyet Meydanı, Demircili Sokağı ve Malgaca Pazarı’nda birbirinden renkli stantlar ise sizi bekleyecek.

Festivalin açıklanan programı ise şöyle;

 


*Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar’ın açıklamasından

Enginar Festivali 2018 programı açıklandı” için bir yorum

  • 4 Mayıs 2018 tarihinde, saat 18:58
    Permalink

    Genel olarak herşey çok güzeldi. Enginarı bol bol tattım ve tanıdım. Bir önerim olacak, mutfak atolyeleri bir park alanında kurulsa, serin serin birbirimize çarpmadan dolaşsak, aldıklarımızı hemen oturup tadabileceğimiz piknik masaları olsa ne güzel olurdu. Organizasyonun büyüyerek devam etmesi dileklerimle, emeği geçenlere teşekkürler…

    Yanıtla

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: