Duvar oyunu yeniden yorumlandı

Muzaffer İzgü’nün kaleme aldığı, Onur Çatal’ın yönettiği “Duvar” oyunu yarın Toprak Sahne’de.

poster-350x500Edebiyatımızın en üretken isimlerinden olan Muzaffer İzgü’nün Duvar oyunu 10 Aralık’ta Toprak Sahne Tiyatrosu’nda. Onur Çatal’ın yönetmenliğini yaptığı iki duvar işçisi üzerinden adalet sistemini sorguluyor.

Kendi ülkesinde adaletsiz bir şekilde hapis yatan ve çıktıktan sonra başka bir ülkeye sığınan bir duvar ustasının o ülkede cezaevi duvarı işçisi olarak çalışmaya başlaması ve ustasıyla diyaloglarını anlatan oyun yeniden yorumlandı.

Duvar  yeniden yorumlandı

Toprak Sahne etkinliği “Bu oyunda yalnızca 2 duvar işçisinin sıradan 2 gününe değil, Türkiye’nin yüzleşmek istemediğimiz bir yanını, 19 Aralık 2000 sözüm ona “Hayata Dönüş” operasyonunu da izlemiş olacaksınız. Oyunun olağan kurgusunun ve anlatımının biraz dışına çıkarak ve tamamen gerçek görüntüler ve hikayeler baz alınarak yeni bir reji çalışmasıyla, sizlerin bu zamana kadar belki de 2-3 kez izlediğiniz “Duvar” oyununu sahnelemek istedik. Yanlışlıkla siyasi suçlu olarak tutuklanan ve 3,5 sene boş yere hapis yatan, bu hapisliği süresinde ‘Hayata Dönüş’ operasyonuna maruz kalmış masum bir duvar işçisinin hikayesidir bu” diyerek duyurdu.

Onur Çatal’ın yeniden yorumladığı oyunda Serkan Baştürk, Uğur Alparslan rol alıyor.

Duvar oyunu 10 Aralık Cumartesi günü saat 20:30’da Toprak Sahne Tiyatrosu’nda. Bilet almak için TIKLAYINIZ.

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: