Duvar oyunu 21 Nisan’da Toprak Sahne’de

Toprak Sahne Tiyatrosu oyuncuları “Duvar” oyununu sahneleyecek.

Beş sezondur Urla ve farklı kentlerde izleyicisi ile buluşan Duvar oyunu 21 Nisan Cumartesi günü bir kez daha sahnelecek. Muzaffer İzgü’nün kaleme aldığı, Onur Çatal’ın yönettiği “Duvar” oyunu güncelliğini yitirmeyen bir öyküyü anlatıyor. İki duvar işçisi üzerinden adalet sistemini sorguluyan oyun 21 Nisan Cumartesi günü saat 20:30’da Toprak Sahne Tiyatrosu, Necati Cumalı sahnesinde olacak.

Duvar oyununun 21 Nisan gösterimi için biletleri Rüzgargülü Kitap Kafe, Toprak Sahne Tiyatrosu gişesinden ve BURADAN alabilirsiniz.

BİR DUVAR İŞÇİSİNİN HİKAYESİ…

Toprak Sahne oyunu “Bu oyunda yalnızca 2 duvar işçisinin sıradan 2 gününe değil, Türkiye’nin yüzleşmek istemediğimiz bir yanını, 19 Aralık 2000 sözüm ona “Hayata Dönüş” operasyonunu da izlemiş olacaksınız. Oyunun olağan kurgusunun ve anlatımının biraz dışına çıkarak ve tamamen gerçek görüntüler ve hikayeler baz alınarak yeni bir reji çalışmasıyla, sizlerin bu zamana kadar belki de 2-3 kez izlediğiniz “Duvar” oyununu sahnelemek istedik. Yanlışlıkla siyasi suçlu olarak tutuklanan ve 3, 5 sene boş yere hapis yatan, bu hapisliği süresinde ‘Hayata Dönüş’ operasyonuna maruz kalmış masum bir duvar işçisinin hikayesidir bu” diyerek duyurdu.

 

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: