Dev Kadın Portreleri Resim Sergisi

Bilter Ani’nin “Dev Kadın Portreleri” sergisi 1 Temmuz’da açılıyor.

Urla Türkiye’de ilk kez ana teması “Dev Kadın Portreleri” olan bir sergiye ev sahipliği yapacak. Ressam – Heykeltraş Bilter Ani tarafından Urla Sanat Sokağında sanatseverlerin ilgisine sunulacak sergi 1-9 Temmuz tarihleri arasında görülebilir.

Urla Belediyesi ve Sanat Sokağı esnafının katkı ve destekleriyle açılacak serginin açılışı 1 Temmuz, saat 19:30’da Sanat Sokağı Zilli Bistro önünde yapılacak. Kokteylde açılışı, Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar gerçekleştirecek.

Haziran ayında açılması planlanan Dev Kadın Portreleri Sergisi Bilter Ani beyin rahatsızlanması nedeniyle ertelenmişti. 

Bilter Ani kimdir?

Bilter Ani heykeltraş ve ressam. Çalışmalarına halen Urla’da devam eden sanatçı ilk kişisel sergisini 1966 yılında Ankara’da açtı. 1980 yılına kadar resim sanatıyla uğraşan Bilter Ani, daha sonra çalışmalarına heykel ve rölyefi de kattı. Aktif olarak sanat hayatına devam eden Ani bugüne kadar onlarca kişisel sergi açtı. Çok sayıda kişisel sergi açan Bilter Ani, Ege Üniversitesi Arkeoege Kültürel Miras Topluluğu ile Türkiye’de ilk defa cami, han, hamam ve saray duvarlarına yapılmış olan serçe saraylar (Aşiyan) yapmasıyla da bilinen isimlerden.

Dev Kadın Portreleri Resim Sergisi” için 2 yorum

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: