Derya Gülü 27 Mart özel gösterimi

Toprak Sahne Tiyatrosu, Derya Gülü oyununu Dünya Tiyatrolar Günü özel gösterimi ile sahneleyecek.

Toprak Sahne Tiyatrosu oyuncuları Dünya Tiyatrolar Günü’nde sözlerini yine sahnede söyleyecek. Toprak Sahne Tiyatrosu 10. sanat yılında Necati Cumalı’nın en çok sahnelenen oyunu Derya Gülü’nü Urla izleyicisi ile buluşturmaya devam ediyor. Oyun 27 Mart Salı günü saat 20:30’da Urla izleyicisi ile buluşacak.

3 Mart’ta ilk kez seyirci ile buluşan Derya Gülü 27 Mart özel gösterimi ile Necati Cumalı’nın adını taşıyan sahnede bir kez daha oynanacak. Cumalı’nın en çok sahnelenen oyunu olma özelliğini taşıyan Derya Gülü, bir sahil kasabasında Haşim, Meryem ve Sinan arasında yaşanan olayları konu alıyor.

Edebiyatımızın önemli ismi Necati Cumalı’nın yazdığı eseri Onur Çatal sahneye uyarlayıp yönetti. Provası 4 ay süren oyunda Haşim Kaptan rolüne Bozkurt Saraç, Meryem karakterine İlknur Bayzit Çatal, Sinan karakterine ise Onur Çatal hayat veriyor.

Oyunun müziklerinde Konya Selçuk Üniversitesi Müzikoloji Bölümü mezunu Yiğit Güçlü’nün, dans kareografisinde ise Deniz Tuncay’ın imzası var. Derya Gülü oyununun sahne ve ışık tasarımı Toprak Sahne Sanat Yönetmeni olan Serkan Baştürk’e emanet. Burak Etöz ise Derya Gülü afişini resmetti.

27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nde tiyatro oyuncularını sahnede tebrik etmek, bu özel gösterime BURADAN ve Toprak Sahne gişesinden bilet alabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: