Denizgiren – Karareis doğa yürüyüşü

Urla Dağcılık ve Doğa Yürüyüşü grubu 4 Şubat’ta Denizgiren – Karareis parkurunu yürüyecek. 

Urla Dağcılık ve Doğa Yürüyüşü grubunun bu haftaki parkuru Karaburun’da. Parkur Efes-Mimas etaplarından biri. Denizgiren Karareis parkuru 14.5 kilometre uzunluğunda ve orta zorlukta.

Pankur eski köy yolları, orman yolları, terk edilmiş Meli (bal) köyünden geçiyor. Denizgiren’den başlıyan pankur Çukurköy’den geçiyor. Ardından orman içinde yürünecek, yangın kulesinde bol bol manzara fotoğrafı çekme fırsatı olacak. Burada verilecek öğlen molasında ateş yakılacak, dileyen yürüyüşçüler yanlarına ateşte pişirilecek gıdalar alabilir. Yemek molasından sonra iniş ağırlıklı bir yürüyüşle eski Rum yerleşimi olan taş evlerden oluşan Meli köyüne inilecek.

Yürüyüşe katılmak içinUrla Dağcılık ve Doğa Yürüyüşü grubunun facebok grubuna üye olup,  buradaki etkinliğe katılım bildirebilirsiniz. Ayrıca etkinlik sorumlusu Mehmet Tuncer’e 05427259370  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Ücretsiz olarak düzenlenen yürüyüş için servisler saat 8:30’da Güzelbahçe otoban kavşağında bulunan Hakkı Oğuz Okulu’nun önünden, saat 8:45 de ise Urla İtfaye arka sokağından hareket edecek.

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: