Dayanışma ürünü “Onlar” oyunu Urla’da

Onlar oyunu 24 Aralık Cumartesi günü saat 20:30’da Toprak Sahne Sanat Merkezi Necati Cumalı Sahnesi’nde.

Kıyı Ege ve Ege Tiyatrolar Birliği´ne üye İzmirli altı ayrı tiyatronun yönetmenin bir araya gelip ortaya çıkardığı “Onlar” oyunu 24 Aralık’ta Urla Toprak Sahne Tiyatrosu’nda.

poster-350x500“Onlar” oyunu dayanışmanın ürünü. Kıyı Ege ve Ege Tiyatrolar Birliği üyesi tiyatroların yönetmenlerinin bir araya geldiği “Onlar”, Turgut Özakman’ın “Duvarların Ötesi” oyunundan Ant Aksan tarafından uyarlanıp, sahneye taşındı. “Onlar” oyununda 5 yönetmen oyuncu olarak sahneye çıkıyor. Onlar oyununda Ali Soner Günüç, Orhan Demir, Selin Akın, Zekeriya Hocalar ve Metin Güler rol alıyor.

Cezaevinden kaçan dört mahkumun ve rehine aldıkları bir öğretmenin maceralarını anlatan oyun, değişik kurgusu ve oyun içerisinde yaratılan farklı düzlemleri ile dikkat çekiyor.

Tiyatronun samimi birlikteliklere ihtiyacı var

Proje koordinatörü ve Birlik Başkanı Metin Güler ilk gösterim sonrasında yaptığı konuşmasında; Ülke tiyatrosuna bir nefeslik bile olsa yeni bir soluk katabilmenin sorumluluğu içerisindeyiz. Tiyatrocuların birbirini sevmediği önyargısını biraz da olsa kırabilmenin sevincini yaşıyoruz. Öğrenci olmanın haylazlığı ile başlayan prova süreçleri, projenin omuzlarımıza yüklediği sorumluluğa dönüştüğünde anladık ne kadar önemli bir iş yapıyor olduğumuzu. Dayanışmamız, dostluğumuz ve sunduğumuz koşulsuz emek iyi bir örneğe dönüşecekse ne mutlu bizlere. Çünkü tiyatronun gerçek ve samimi birlikteliklere ihtiyacı var. Çünkü birlikteysek güçlüyüz” diyerek duygularını ifade etmiş.

Onlar oyunu biletleri Biletiva’da

Dayanışma ve emeğin bir ürünü olarak ortaya çıkan “Onlar” oyununu 24 Aralık Cumartesi günü saat 20:30’da Toprak Sahne’de izleyebilirsiniz. Bilet almak ve yer durumunu öğrenmek için BURAYI tıklamanız yeterli.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: