Cubetto ile okul öncesi kodlama eğitimi

3D Maker & Tasarım’da okul öncesi çocuklar için Cubetto ile Kodlama atölyesi düzenlenecek.

3D Maker & Tasarım Atölyesi‘nde 12 Mayıs Cumartesi günü çocukların analitik düşünme becerilerini güçlendirecek bir etkinlik düzenlenecek.  Burcu Tomaçoğlu okul öncesi çocukların yaratıcılıklarını destekleyen Cubetto ile kodlama atölyesi verecek.

Cubetto 3 yaş ve üzeri çocukların bilgisayara ihtiyaç duymadan temel programlama kavramlarını eğlenerek öğrenmelerini sağlayan bir oyuncak.  Cubetto özellikle 3-7 yaş arası çocukların dokunarak ve yaşayarak öğrenme stratejisini benimseyen, motor beceri, el-göz koordinasyonu ve yaratıcılıkları geliştiren bir cihaz.

Cubetto oyun setinin temeli, Montessori’nin çeşitli materyaller kullanarak deneyim yoluyla eğitim tekniğine ve 1960’lı yıllarda Seymour Papert’ın çocuklara programcılığı öğreten, kendi kendilerine problem çözme yeteneği kazandıran LOGO Turtle programlama diline dayanıyor. Bu yanıyla da çocuklar için farklı bir öğrenme deneyimi sunuyor.

Cubetto ile kodlama atölyesi 12 Mayıs Cumartesi günü saat 15:30’da başlayacak. Atölye hakkında ayrıntılı bilgi ve kayıt için  0 (232) 234 68 00 ve 0 (532) 695 35 31 numaralarını arayabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: