Çocuklar için Masal Sofrası: Hikaye anlatımı ile İngilizce’yi deneyimleme

Masal Sofrası çocuklar için İngilizce masal etkinliği düzenleyecek.

Masal Sofrası her pazartesi Güzelbahçe’de kurulacak. Çocuklar altı hafta boyunca bir hikayeyi kukla ve müzik eşliğinde ingilizce olarak canlandıracak.

25 Haziran – 06 Ağustos tarihleri arasında her pazartesi saat 10:30 – 12:00 arasında gerçekleştirilecek etkinlik hakkında bilgi almak ve kayıt olmak için 05071144738 numaralı telefonu arayabilirsiniz. 4-7 yaş arası çocuklar için önerilen atölyenin kontenjanı 10 çocuk ile sınırlı bu nedenle ön kayıt yaptırmanız öneriliyor.

Hikaye anlatımı ile İngilizce

Masal Sofrası: Hikaye anlatımı ile İngilizce’yi deneyimleme atölyesi şöyle anlatılmış; Hikayeler çocukların günlük hayatlarının önemli ve büyük bir bölümünü oluştururlar. Onların hayatı oyunlardan ibarettir ve oyunlar hikayelerle örülüdür. Hikayelerin kahramanları bazen bir evcilikte anne-baba, bazen olağanüstü bir yaratık, bazen bir hayvandır. Ve çocuklar her zaman onları tüm varlıklarıyla ”Ruh, kalp, beden, duygu” olarak canlandırıp, yaşarlar.

Altı haftalık atölyemizde seçtiğimiz bir hikayeyi kukla ve müzik eşliğinde ingilizce olarak canlandıracağız. Hikaye öncesi ve sonrasında şarkı ve oyunlar eşliğinde miniklerin ingilizceyi deneyimlemesine vesile olacağız. İngilizceyi bu şekilde sunmanın amacı, çocuklara yabancı dildeki bir hikayeyi ezberletmektense onu içselleştirip kendi özgün dilleriyle geri anlatabilecek bir deneyim yaşatmaktır.

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: