Çocuğunuzla terapötik oyun atölyesi

Urla Psikoterapi Merkezi’nde 10 hafta boyunca ‘Başlangıç Noktamız Ev’ atölyesi var.Urla Psikoterapi Merkezi’nde uzman psikolog Hatice Çelik nezaretinde çocuklarla terapötik oyun atölyesi düzenlenecek. 16 Mart cuma günü başlayacak atölyeler 10 hafta boyunca her cuma tekrar edecek. 16 Mart cuma günü saat 12:00-14:00 arasında tanışma, terapötik oyun ve aile oyununu öğrenmek, programı değerlendirme için buluşma var.

Ebeveyn gruplarında çocukla nasıl terapötik oyun oynanır, çocuğun oynadığı oyunlar nasıl yorumlanır sorularının yanıtı aranıyor. Çalışmanın amacı ebeveynlere ev ortamında çocuk ile terapötik oyun oynayabilme becerileri kazandırmak, oyunu ebeveyn-çocuk ilişkisinde iyileştirici olarak kullanabilmelerini sağlamak.

Kayıt ve bilgi için Urla Psikoterapi Merkezi’ni 0532 699 33 33 numaralı telefondan arayabilirsiniz.

‘Başlangıç Noktamız Ev’ çalışmasının tanıtımı ise şöyle;

Oyuncaklar çocuğun kelimeleri, oyunu ise ne anlatmak istediğidir. Oyun oynamak ciddi bir iştir. Oyun ebeveyn çocuk ilişkisini güçlendirir, problem alanlarını ortadan kaldırmaya yardımcı olur, yeni problem alanlarının ortaya çıkmasını engeller. Hem iyileştirir hem korur.

Oyun ile çocuklar duygularını daha iyi anlarlar, ihtiyaçlarını dile getirirler, problem çözme becerilerini geliştirir, sorunlu davranışlarını azaltır, özgüvenlerini arttırırlar.

Çocuğunuzla nasıl terapötik oyun oynayacağınızı öğrenmek. Onun oynadığı oyunları anlayabilmek
Evinizde çocuğunuzla terapötik oyun oynayabilme becerileri kazanmak, oyunu ilişkiniz ve sorun alanlarınız için iyileştirici olarak kullanmayı öğrenmek istiyorsanız sizleri ebeveyn gruplarımıza bekliyoruz.

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: