Cincüce’de seramik kursları başlıyor

Cincüce Bobin Hizmetleri’nde yeni dönem seramik kursları başlıyor.

Cincüce Bobin Hizmetleri’nde Eylül ile birlikte yeni dönem başladı. Banu Aksoy atölyesini içindeki çamur ile oynama isteğini bastıramayanlara açıyor.

Urla merkezde bulunan Cincüce Bobin Hizmetleri atölyesinde düzenlenecek seramik derslerinin günleri de esnek. Elbette atölyeye gitmeden haber vermek şartı ile 🙂

Seramik atölyesinde temel şekillendirme teknikleri, bezeme teknikleri, sırlama konusunda eğitim verilecek. Siz çamuru hayallerinizce şekillendirirken bir hata göze çarparsa Banu Aksoy uyaracak.

Atölyeye katılım için kayıt yaptırmak gerekiyor. Atölyeye katılım için 3 formül belirlendi. İçinde hep deneme hevesi olup da ben yapamam diyenlere bir deneme fırsatı sunan Tek Ders. 4 saatlik bu dersin ücreti 60 lira.

Seramiğe başlayıp ilerletmek isteyen, zamanı kısıtlı olanlar için aylık 4 ders için belirlenen ücret 200 lira.

Seramik çamurundan ayrılamayanlar için ise serbest saatler ve sınırsız çalışma olanağı sunan paket ise 250 lira.

Ücrete atölye kullanımı ve eğitimin yanı sıra çamur ile fırınlama da dahil. Şekil verdiğiniz, fırınladığınız objeler de elbette size ait oluyor.

“SERAMİK ÇAMURU İLE HERKES YAPACAK BİR ŞEYLER BULUR”

Atölye hakkında bilgi istediğimiz Banu Aksoy öncelikle seramiğin hem emek hem de sabır istediğini vurguladı. Aksoy, “Çamur şekil aldıktan sonra objenin kuruması ardından da bisküvi fırını denilen ilk fırınlama aşamasından geçmesi gerekiyor. Ardından ise sırlama ve ikinci kez fırınlama -yani sır fırını- aşamalarından geçiyor. Yani aslında sabırlı olmayı da öğretiyor seramik bize” dedi.

Aksoy’un bir de notu var; “İnsanlar genelde heves ediyorlar ama “hiç yeteneğim yok bu gibi konularda” deyip çekiniyorlar. Seramik çamuruyla herkes mutlaka yapacak bir şeyler bulur. Hiç bir şey olmasa bile insanın içindeki çocuğu dışarı çıkarıyor ki bu bile büyük bir kazanç bence.”

SERAMİK ATÖLYESİNE NASIL KAYIT OLUNUR?

Yetişkinler için düzenlenecek atölye hakkında ayrıntılı bilgi almak ve kayıt olmak için 05353594294 numaralı telefonu aramak veya cincucebobinhizmetler@gmail.com adresine mail atmak yeterli.

Banu Aksoy’un bloğuna göz atmak isterseniz burayı, ürettiği seramiklerden satın almak isterseniz ise burayı tıklamanız yeterli.

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: