Çatalkaya’dan Balıklıova’ya Börklüce Mustafa’nın öyküsünü dinleyerek adımlayın

Urla Dağcılık ve Doğa Yürüyüşü Grubu yeni yılın ilk yürüşünde özel bir rotayı yürüyecek. Çatalkaya – Akçeşme -Balıklıova rotası 7 Ocak pazar günü adımlanacak.

Urla Dağcılık ve Doğa Yürüyüşü Grubu 7 Ocak’ta Efes- Mimas rotalarından biri olan Çatalkaya – Akçeşme -Balıklıova rotasında yürüyecek. Yürüyüş eşsiz manzaraların yanı sıra tarihi özelliği ile de ilgi çekici.

16 kilometre uzunluğundaki rota üzerinde tarihi Roma yolu, Cehennem Deresi ve Akçeşme bulunuyor. Yürüyüşde 14. yüzyılda Karaburun Yarımadası’nda komün yaşantısı kuran Börklüce Mustafa’nın hikayesini yürüyüşün rehberi olan Mustafa Özer anlatacak. İsyanın yaşandığı Cehennem Deresi Vadisi ve savaşların olduğu Akçeşme mevkii görülecek.

Yürüyüş sonunda dileyenler Balıklıova’da yörenin meşhur un kurabiyesinden ve yöresel ürünlerden temin edebilecek. Zaman müsait olursa deniz kenarında keyif molası verilecek

Yürüyüş için servis 7 Ocak pazar günü 08:30’da Güzelbahçe otoban kavşağında bulunan Hakkı Oğuz İlköğretim Okulu önünden, saat 08:45’de ise Urla İtfaiyesi arka sokağından kalkacak.

Yürüyüşe katılmak için etkinlik sorumlusu Mehmet Tuncer beye 05427259370 numarasından ulaşıp kayıt yaptırmak gerekiyor.

Yürüyüşe uygun kıyafet ve ayakkabının yanı sıra yanınızda öğlen molası için yemek ve su bulundurmanız öneriliyor.

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: