Burcu Tomaçoğlu yönetiminde Cubetto ile kodlama atölyesi

3D Maker & Tasarım’da okul öncesi çocuklar için Cubetto ile Kodlama atölyesi düzenlenecek.

Burcu Tomaçoğlu, 3D Maker & Tasarım Atölyesi‘nde 26 Mayıs ve 2 Haziran Cumartesi günü çocukların analitik düşünme becerilerini güçlendirecek Cubetto ile Kodlama atölyesi düzenleyecek.

CUBETTO NEDİR?

Okul öncesi çocukların oyunla, öykülerle kodlamaya giriş yapmasını sağlayan Cubetto, ahşaptan üretilmiş, çocuklara programlamanın temellerini öğretmek için tasarlanmış sevimli bir robot. Çocuklar bu atölyede Tomaçoğlu yönetiminde Cubetto ile kodlamanın temel mantığını öğrenecek, motor beceri, el-göz koordinasyonu ve yaratıcılıkları geliştirecek.

Cubetto oyun setinin temeli, Montessori’nin çeşitli materyaller kullanarak deneyim yoluyla eğitim tekniğine ve 1960’lı yıllarda Seymour Papert’ın çocuklara programcılığı öğreten, kendi kendilerine problem çözme yeteneği kazandıran LOGO Turtle programlama diline dayanıyor. Bu yanıyla da çocuklar için farklı bir öğrenme deneyimi sunuyor.

CUBETTO İLE KODLAMA ATÖLYESİNE KAYIT OLUN

Cubetto ile kodlama atölyesi 26 Mayıs ve 2 Haziran cumartesi günü saat 15:30’da başlayacak. Atölye hakkında ayrıntılı bilgi ve kayıt için 0 (232) 234 68 00 ve 0 (532) 695 35 31 numaraları arayabilirsiniz.

BURCU TOMAÇOĞLU KİMDİR?

İki çocuk annesi Burcu Tomaçoğlu, 9 Eylül Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı mezunu. Newport Üniversitesi’nde mühendislik derslerini tamamlayan Tomaçoğlu, 17 yıl sektörün önde gelen bankalarında programcı, analist ve proje yöneticisi olarak çalıştı. Severek yaptığı işini, yine çok sevdiği çocuklar ile bir araya getirmek için “Kodlama ve Robotik Eğitmenliği” eğitimini tamamlayarak eğitmenliğe başladı. Tomaçoğlu halihazırda çocuklara kodlamayı sevdirmek için atölyeler düzenliyor.

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: