Bu köy “Bir Aziz’lik köy”

Toprak Sahne Tiyatrosu’nun kursiyerleri “Bir Aziz’lik Köy” ile 15 Şubat’ta seyirci karşısına çıkacak. 

bir-azizlik-koy-onUrla’yı onlarca tiyatro oyunu ile buluşturan Toprak Sahne Tiyatrosu bu kez bir Aziz Nesin öyküsü ile sahne alıyor.

Toprak Sahne Tiyatrosu, oyunlarını sahnelemenin yanı sıra tiyatroya gönül verenler için bir okul niteliği de taşıyor. Toprak Sahne’de oyunculuk eğitimi alan kursiyerler bir kez daha sahne alacak. ‘Toprak Sahne Oyuncu Fabrikası‘ kursiyerlerinin oynayacağı “Bir Aziz’lik Köy” oyunu, ekibin 2. uzun oyunu olma özelliğini de taşıyor. Onur Çatal’ın yönettiği oyunda, Ali Erol, Bozkurt Saraç, Deniz Ülkü, Dilek Zorlular, Dinçer Özata, Fatma Yurtseven, Gülten Soyluer, Melis Ebeler, Mustafa Zorlular, Orhan İçsel, Saadet Zorlular, Serpil Erol ve Zeynep Özata rol alıyor.

Bir Aziz’lik Köy” bu ülkenin en başarılı hiciv ustalarından Aziz Nesin’in hikayelerinden tiyatroya uyarlandı. Toprak Sahne oyunu, “Oyunumuz, dönemimizin siyasal gelişmelerine ve direk bu ülkenin insanlarına bir bakış sergiliyor. 2 perde sürecek oyunumuzda birbirinden komik, bir o kadar da düşündüren hikayelerle seyircilerimizin karşısında olacağız. 102 yaşında bir hiciv ustasının yıllar öncesinin öngörüsüyle nasıl bir ülke tahlili yaptığına ve çözüm yollarına hayret ederek güleceksiniz” sözleriyle tanımlıyor.

15 Şubat’ta saat 20:30’da  Toprak Sahne’de oynanacak oyuna bilet almak için BURAYI tıklayabilir veya Toprak Sahne Gişesi’nden temin edebilirsiniz.

“Bir Azizlik Köy” oyununun künyesi

Yazan: Aziz Nesin
Yönetmen: Onur Çatal
Sanat Yönetmeni: Serkan Baştürk
Reji Asistanı: İlknur Bayzit Çatal
Sahne Amiri: Özge Baştürk

bir-azizlik-koy

Bu köy “Bir Aziz’lik köy”” için bir yorum

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: