Bira Kültürü Eğitimi: Tarihi, Türleri, Tadım ve Eşleştirme

Filos Kafe’de bu cuma bira kültürü üzerine eğitim düzenlenecek.

Sanat Sokağı’nda faaliyet gösteren Filos Coffee & Wine’da 7 Eylül cuma günü keyifli bir sohbet sizi bekliyor. Saat 20:00’de başlayacak sohbette tarihi milattan önce 10 binlere uzanan biranın ortaya çıkışı, tarihi ve kültürü üzerine konuşulacak.

Alper Karakaya tarafından verilecek eğitime katılım ücreti ise 60 lira. Kayıt ve ayrıntılı bilgi için 0533 325 27 36 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Etkinlik duyurusu ise şöyle;

İnsanoğlunun yaptığı ve tükettiği en eski içeceklerden biri olan biranın MÖ 10.000 yıllarında Ortadoğu’da muhtemelen tesadüf sonucu çorbanın mayalanmasıyla ortaya çıktığı söyleniyor. 14. yy öncesine kadar genelde evlerde yapılırken, ilk birahaneler açılmaya başlanmış. Osmanlı’ya 1839 yıllarında girmiş. Tarihi kısaca böyle başlıyor. İçine girdikçe; sağlıkta, dinsel törenlerde kullanıldığını, para yerine geçtiğini hatta asgari ücret ölçüsü olduğunu, “sıvı ekmek” denip gıda yerine geçtiğini görüyoruz.

Bu eğitimde de bira tarihi, türleri ve gelişimine yönelik bilgiler öğrendikten sonra değişik biralarla tadımlar yapacağız. Türlere göre tat farkları, sunum sıcaklıkları, eşlik edecek yiyecek seçimleri vb. konularında sohbetler edeceğiz. Tüm bira severleri bekliyoruz…

Bira Kültürü Eğitimi: Tarihi, Türleri, Tadım ve Eşleştirme” için 2 yorum

 • 6 Eylül 2018 tarihinde, saat 08:28
  Permalink

  saaat kaçda başlayacak rezervasyon yapılıyormu

  Yanıtla
  • 6 Eylül 2018 tarihinde, saat 08:57
   Permalink

   Uyarınız için teşekkürler. Yazıya da ekledim. Saat 20:00’de başlayacak. Kayıt için 0 533 325 27 36 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

   Yanıtla

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: