Barbaros Oyuk Festivali 22-24 Haziran’da

Barbaros Oyuk Festivali 2018’de 22-23-24 Haziran’da üçüncü kez toplanacak.

Bu yıl da oyuklar sizi Barbaros’a bekliyor. 2018 yılında üçüncü kez düzenlenecek Barbaros Oyuk Festivali için hazırlıklar başladı.

Köyün sakinliğini, doğal dokusunu bozmadan, unutulmuş gelenekleri canlandırmak amacıyla yapılan festival sürdürülebilir kalkınmanın önemine dikkat çekiyor. Oyuklar insanları yine tarlalara, üretim yapmaya çağıracak.

Barbaros Oyuk Festivali 2018

Barbaros Oyuk Festivali için hazırlıklar Ekim ayında başladı. Komite toplandı. Barbaros halkının stant başvuruları alındı ve oyuklar toplanmaya başlandı. Son olarak tarih de belirlendi. 2018 yılında da festival 3 gün sürecek. 22-23-24 Haziran tarihleri arasında Urla Barbaros köyünde yapılacak festival için başvurular da alınmaya başladı.

Festival komitesi fotoğraf kulüplerine köy için fotoğraf projesi geliştirme ve sergi açma çağrısı yaptı. Başvuru için demetk.kayalar@gmail.com adresine mail atmak gerekiyor. Sanatçı ve zanaatçılar için de sergi stantları kurulacak, başvuru ve katılım koşulları için gulfemkessler@gmail.com adresine mail atabilirsiniz.

Eğer özgün elişiniz, ev işi üretimleriniz varsa Barbaros Oyuk Festivali’nde konuklar için ayrılan 40 stanttan birine başvurabilirsiniz. Köy sakinleri için ücretsiz olan stantlar konuklar için 300 lira ücrete tabi. Başvuru ve katılım koşulları için gulfemkessler@gmail.com adresine mail atabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: