Barbaros – Eski Balıklıova doğa yürüyüşü

Urla’da doğa yürüyüşü sezonu başladı. Urla Doğa sezonun ilk yürüyüşünü Barbaros – Balıklıova arasında yapacak. 

—YÜRÜYÜŞ HAVA KOŞULLARI NEDENİ İLE ERTELENDİ—

Urla’yı daha yakından keşfetmek, doğanın tarihin tadını spor yaparak çıkarmak isteyenlerin sezonu açıldı. Urla ve çevresinde doğa yürüyüşleri düzenleyen Urla Dağcılık ve Doğa Yürüyüşü grubu  sezonun ilk yürüyüşünü Barbaros – Eski Balıklıova arasında yapacak. 30 Eylül pazar günü yapılacak etkinlik için kayıt olmak gerekiyor.

Etkinlik bildirgesine göre Barbaros – Eski Balıklıova rotası her seviyeden katılımcının yürüyebileceği bir kolaylıkta. 14,5 kilometre uzunluğundaki rotanın zorluk derecesi 5 üzerinden 2. Rota üzerinde orman arazileri, gölcükler yer alıyor.

Yürüyüş için bilekleri saran yürüyüş ayakkabıları, rahat teri atabilen tercihen uzun kollu bir tişört, polar ve yağmurluk alınması tavsiye ediliyor. Ayrıca sırt çantası içinde en az 2 litre su ve öğlen kumanyası ile atıştırmalık alınması öneriliyor.

Barbaros – Eski Balıklıova yürüyüşü için servisler saat 8:45’de Güzelbahçe-Seferihisar otoban kavşağında bulunan Hakkı Oğuz Okulu’nun önünden, saat 9:00’da ise Urla İtfaye arka sokağından hareket edecek.

Yürüyüş hakkında ayrıntılı bilgi almak ve kayıt olmak için etkinlik sorumlusu Mehmet Tuncer’e 05427259370 numasından ulaşabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: