Asterix ve Oburix 23 Nisan’da Toprak Sahne’de

Toprak Sahne Tiyatrosu sevilen çocuk oyunu Asterix ve Oburix Tembelliğe Karşı‘yı 23 Nisan’a özel bir kez daha sahneleyecek.asterix-oburix

Urla’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı çeşitli etkinliklerle kutlanacak. Bu etkinliklerden biri de Asterix ve Oburix Tembelliğe Karşı oyunu. Toprak Sahne Tiyatrosu çocuklar için 23 Nisan özel gösterimi düzenleyecek.

Müzikli, danslı çocuk tiyatrosu Asterix ve Oburix Tembelliğe Karşı oyunu Rene Goscinny’nin ünlü hikayesinden uyarlama. Onur Çatal‘ın sahneye uyarladığı, Serkan Baştürk’ün yönettiği oyunda, Ozan Iskır, Emre Öztürk, Dinçer Özata ve Serkan Baştürk rol alıyor.

Tiyatro izleyene jeton hediye

Asterix ve Oburix Tembelliğe Karşı oyunu 23 Nisan pazar günü 14.00/15.30/17.00 seanslarında çocuklar için sahnelenecek. Toprak Sahne’nin oyuna gelen çocuklara bir de hediyesi olacak. 23 Nisan özel gösterimine bilet alan her çocuğa Funny Clup Eğlence Merkezi’nde kullanabilecekleri bir jeton hediye edilecek. Asterix ve Oburix Tembelliğe Karşı oyununa Rüzgargülü Kitap Kafe, Kadıköy Kafe, Toprak Sahne gişesi ve BURADAN bilet alabilirsiniz.

Asterix ve Oburix Tembelliğe Karşı tiyatro oyunu

Asterix ve Oburix Tembelliğe Karşı oyunu ünlü yazar Rene Goscinny’nin yarattığı Asterix ve Oberix karakterlerinin tiyatro sahnesine uyarlaması.

Oyunda Galia köyünde yaşananlar konu ediniyor. Ülke çapında yapılacak olimpiyat oyunlarına hazırlanan Galia’lılar seçmeler için sürekli hazırlık yapar. Bir kişi hariç; Tembelix. Köyün en tembeli Tembelix diğer köylüler gibi olimpiyat oyunlarına hazırlanmak yerine sürekli uyur. Seçmeleri kazanmak için güvendiği tek şey Sihirli Güç İksiri’dir.

Asterix ve Oburix ise sürekli çalışmakta, Bilgededeixin verdiği programı yerine getirmektedir. Seçmeler geldiğinde Tembelixi bir sürpriz beklemektedir.

Oyun çocuklara sahnenin büyüsünden kopmadan şarkılarıyla ve danslarıyla erdemli olmayı ve çalışmayı öğütlüyor.

Asterix ve Oburix 23 Nisan’da Toprak Sahne’de” için bir yorum

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: