Asterix & Oburix Tembelliğe Karşı çocuk oyunu

Toprak Sahne Tiyatrosu’nun müzikli, danslı çocuk oyunu Asterix & Oburix Tembelliğe Karşı 17 Aralık’ta Urla’da. 

Toprak Sahne Tiyatrosu’nun sevilen çocuk oyunu “Asterix & Oburix Tembelliğe Karşı” 17 Aralık pazar günü sahnelenecek. 4 yaş üzeri izleyicilere hitap eden oyun saat 15:00 ve 17:00’de sahnelenecek.

Asterix ve Oburix Tembelliğe Karşı oyunu ünlü yazar Rene Goscinny’nin yarattığı Asterix ve Oberix karakterlerinin tiyatro sahnesine uyarlaması.

Galia köyünde yaşananların konu edildiği oyunda ülke çapında yapılacak olimpiyat oyunlarına hazırlanan Galia’lılar seçmeler için sürekli hazırlık yapar. Bir kişi hariç; Tembelix. Köyün en tembeli Tembelix diğer köylüler gibi olimpiyat oyunlarına hazırlanmak yerine sürekli uyur. Seçmeleri kazanmak için güvendiği tek şey Sihirli Güç İksiri’dir.

Asterix ve Oburix ise sürekli çalışmakta, Bilgededeixin verdiği programı yerine getirmektedir. Seçmeler geldiğinde Tembelixi bir sürpriz beklemektedir.

Oyun çocuklara sahnenin büyüsünden kopmadan şarkılarıyla ve danslarıyla erdemli olmayı ve çalışmayı öğütlüyor.

Müzikli, danslı çocuk tiyatrosu Asterix ve Oburix Tembelliğe Karşı oyunu Rene Goscinny’nin ünlü hikayesinden uyarlama. Onur Çatal‘ın sahneye uyarladığı, Serkan Baştürk’ün yönettiği oyunda, Ozan Iskır, Emre Öztürk, Dinçer Özata ve Serkan Baştürk rol alıyor.

“Asterix & Oburix Tembelliğe Karşı”  oyununa Ohannes Burger, Kadıköy Kafe, Rüzgargülü Kitap Kafe ve Toprak Sahne’den ayrıca burayı tıklayarak Biletiva‘dan bilet alabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: