Aslıhan Aksun ile Mandala Atölyesi

Mandala eğitmeni ve tasarımcısı Aslıhan Aksun Uzun Masa Avlu’da mandala atölyesi düzenleyecek.

Uzun Masa Avlu mandala eğitmeni Aslıhan Aksun’u ağırlayacak. 29 Mart perşembe günü saat 15:00-18:00 arası düzenlenecek atölyede; Mandala nedir? Felsefedeki yeri, Hayata adaptasyonu üzerine konuşulacak çizim teknikleri ve çizim pratikleri yapılacak. Mandalalar sıfırdan çizim tekniği ile çizilecek.

Aslıhan Aksun, “Ben asla çizemem” diyen her kişiye, çizim ile bu meditasyon biçimini yaptırabileceğini söyleyen isimlerden. Hatta Aksun “4 buçuk yaş ve üzeri, giriş seviyesi alzaymır hastalarına kadar her kişi sıfırdan başlayarak mandala çizebilir (boyama değil, üretim) “ diyor.

Katılım ücretinin 160 lira olarak belirlendiği atölyeye kayıt için 05357464604 numaralı telefondan rezervasyon yaptırmak gerekiyor. Atölyede kullanılacak malzemeler atölye düzenleyicileri tarafından sağlanacak.

MANDALA NEDİR?

Mandala etkinlik açıklamasında şöyle tanımlanıyor; Hint felsefesinden gelmektedir. Sanskritçede direk karşılığı çember/dairedir. Bu nedenle hayat çemberi olarak bilinir. Çizen kişinin hayatını sembolize eder. Bilinçaltına yerleşen sorunlara odaklanıldığında da çözümlenme süreçleri yaşanır. Kişi üzerinde konsantrasyon, yaratıcılık, sabır ve farkındalık yaratır. Mandala ile kişi, kendisiyle baş başa kalarak çemberin etkisiyle konsantre oluyor.

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: