Aşağıovacık – Yukarıovacık – Karareis yürüyüşü

Urla Dağcılık ve Doğa Yürüyüşü Grubu bu hafta Aşağıovacık – Yukarıovacık – Karareis rotasında yürüyecek.

Urla Dağcılık ve Doğa Yürüyüşü Grubu Yarımada yürüyüş rotalarından birini daha katedecek.

22 Ekim pazar günü yapılacak yürüyüş  Aşağıovacık’ta başlayacak. Parkurda öncelikle bu bölgede rastlanan obruk oluşumu görülecek daha sonra terk edilmiş bir mermer ocağının yanından Yukarıovacık’a yürünecek. Orman dokusu  içinde yürünecek parkurda Gerence Körfezi’ ve Çeşme’yi yukarıdan izleyerek Karareise doğru inilecek.

Vadi ve dere kenarlarının yoğunlukta olduğu parkur 16,5 kilometre uzunluğunda. Keçi patikaları, orman yangını önleme şeritleri ve yaylalardaki traktör yolları, rota üzerindeki yollardan bazıları.

Doğa yürüyüşü için gerekli malzemeler

Katılımcıların yürüyüş ayakkabısı, rahat, ter atan kıyafetler giymesi öneriliyor. Ayrıca yürüyüş esnasında tüketilebilecek atıştırmalıklar, meyve ve öğle yemeği getirilmesi öneriliyor.

Aşağıovacık – Yukarıovacık – Karareis yürüyüşü için servis saatleri

Yürüyüş için servis her hafta olduğu gibi Güzelbahçe Otoban kavşağında bulunan Hakkı Oğuz Tabaoğlu İlkokulu’nun önünden saat 08:45’te, Urla İtfaiyesi’nin arka sokağından ise saat 09:00’da hareket edecek.

Yürüyüşe katılmak için facebook etkinliğine katılım bildirebilir, Mehmet Tuncer’e 05427259370 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: