ABT, Bir İsyancının Savunması ile Urla’da

Ankara Birlik Tiyatrosu, Bir İsyancının Savunması oyunu ile 17 Mayıs’ta Urla’da sahne alacak.

Bir İsyancının Savunması 17 Mayıs’ta Toprak Sahne Tiyatrosu’nda. Urla Atatürkçü Düşünce Derneği ve Toprak Sahne tarafından organize edilen gösterimin biletleri 25 ₺. Bir İsyancının Savunması oyununun Urla gösterimi için biletleri Rüzgargülü Kitap Kafe, Kadıköy Kafe, ADD Urla Şubesi, gişe ile BURADAN alabilirsiniz.

1946 yıllarını konu alan Bir İsyancının Savunması oyunu Hollandalıların, Endonezya’yı işgal ettiği günler anlatılıyor. Hollandalı bir fabrika işçisi olan Keller, Endonezya Kurtuluş Hareketi destekçisidir. Örgütten aldığı talimat gereği, çalıştığı fabrikaya bir bomba yerleştirecek ve patlatacaktır. Keller, bombayı yerleştirir fakat son anda çok sayıda işçinin yaşamını yitireceği düşüncesiyle bombayı patlatmaktan vazgeçer. Bu esnada polis tarafından yakalanan Keller, işgalci Hollanda Mahkemesi tarafından yargılanacaktır. Keller’i tek yargılayacak olan işgal mahkemesi değildir. Endonezya Kurtuluş Hareketi de Keller’ı eylemi yapmadığı için yargılamaktadır.

Emmanuel Robles’in yazdığı oyunu Gül Göker yönetiyor. Bir İsyancının Savunması oyununda Ender Yiğit, Özgür Efe Özyeşildural, Ümit Bülent Dinçer, Bilge Can Göker, Alinur Uğurpakkan, Serkan Çetinkaya, Ceren Hacımurtaoğlu, Hakkı Şahin ve Serhat Kurtay sahne alıyor.

Ankara Birlik Tiyatrosu tarafından sahnelenen Bir İsyancının Savunması oyununun fragmanı:

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: