4. Urla Felsefe Günleri başladı

Urla Felsefe Günleri, Felsefe ve Edebiyat teması ile toplandı.

Urla Kaymakamlığı, Urla Belediyesi ve Urla Felsefe Gönüllüleri işbirliğiyle düzenlenen ve iki gün sürecek “Urla Felsefe Günleri” bugün Eski Tamirhane Binası’nda başladı.

Bu yıl dördüncü kez düzenlenen Felsefe günlerine Urla Kaymakamı Önder Can, Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, Öğretim Görevlileri, Şair ve Yazarlar, Meclis Üyeleri ve Felsefe gönüllüleri katıldı.

İki gün boyunca gerçekleşecek olan toplantılarda akademisyenler, şairler ve yazarlar tarafından “Felsefe ve Edebiyat” konuları anlatılıp tartışılacak.

“FELSEFE, SANAT, HUKUK VE ADALET EGE KIYILARINDA DOĞDU”

Açılışta konuşan Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, “Felsefe, bilim, din, sanat, edebiyat ve sezgi üzerine, kendini ifade edebilmeyle ilgili insana dair ne varsa 7500 yıldır olduğu gibi Liman Tepeden, Klazomenai’ye yine aynı yerde Ege kıyılarında, Urla’da hayat bulmaya devam ediyor” diye konuştu.

Felsefeye gönül vermiş değerli insanları ağırlamaktan dolayı mutluyuz diyen Urla Kaymakamı Önder Can; “İnsanlara düşünme ve sorgulama yetkisi kazandıran felsefe, insanların dogmatik fikirlerden uzak daha özgür düşünmelerini sağlamaktadır. Felsefeden her anlamda yararlanmamız gerekmektedir. İki gün sürecek Felsefe Günlerinin verimli geçmesini diliyorum” ifadelerini kullandı.

Urla Felsefe Gönüllüleri Yönetim Kurulu Üyesi Talat Kutlukaya ise “ Bu yıl dördüncüsünü düzenlendiğimiz için çok mutluyuz. İki gün boyunca güzel konuları değinip, sizlere anlatacağız, sizlerden sorular alacağız. İnşallah güzel ve başarılı iki gün geçiririz. Desteğini esirgemeyen Kaymakamımıza ve Başkanımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Etkinlik programına ulaşmak için tıklayınız. 

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: