3D Maker & Tasarım’da ekolojik baskı atölyesi

3D Maker & Tasarım Atölyesi‘nde 4 Mayıs cuma günü ekolojik baskı çalışması yapılacak.

Maker hareketinin felsefesi ile Güzelbahçe’de açılan  3D Maker & Tasarım Atölyesi kendisi üretmek ve tasarlamak isteyenler için güvenli atölye ortamları sunuyor. Ahşap, mekatronik, kodlama, 3D tasarım ve baskı, kağıt ve sanat atölyesi için gerekli ekipmanların bulunduğu mekanda 4 Mayıs ve 25 Mayıs‘ta ekolojik baskı atölyesi düzenlenecek.

Atölye kapsamında ekolojik baskı için kullanılacak malzemeler tanıtılacak, ipek kumaş üzerine baskı yapılacak. Atölyede ipek bir şal üzerine baskı yapılacak. Atölye sonunda kendi tasarladığınız şallarınız da size kalacak. Atölye Melis Dağıstanlı tarafından yönetilecek. Kullanılacak malzemeler ise  3D Maker ve Tasarım Atölyesi tarafından sunulacak. 4 ve 25 Mayıs cuma günleri saat 09:45 – 15:45 arasında yapılacak atölyeye kayıt olmak ve bilgi almak için 05326953531 ile 02322346800 numaralı telefonları arayabilirsiniz.

EKOLOJİK BASKI NEDİR?

Ekolojik baskı doğada bulunan malzemelerin renklerinden faydalanarak kağıt ve textil ürünleri üzerinde renk ve desen yaratma yöntemidir. Çeşitli çiçeklerin, yaprakların, tohumların, ve objelerin kumaş ve kağıtlar üzerine dizilip daha sonra buharda çevrilerek veya sıcak suya batırılarak, pigmentlerini aktardıkları, deneysel bir baskı sürecidir. *


Ekolojik baskı tanımı kaynak : https://www.yesilist.com/ekolojik-baski-atolyeleri-basliyor/

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: