23 Nisan Çocuk Tiyatrosu Şenliği

Toprak Sahne Tiyatrosu 23 Nisan’ı iki ayrı çocuk oyunu ile kutluyor.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı yaklaşıyor. Urla’nın tiyatrosu Toprak Sahne iki ayrı oyunla 23 Nisan’ı çocuklar için şenliğe dönüştürüyor. 21 Nisan’da Masal Kahramanları, 22 Nisan’da ise Çevreci Afacanlar oyunu Toprak Sahne Tiyatrosu’nda.

MASAL KAHRAMANLARI MÜZİKLİ DANSLI ÇOCUK OYUNU

Sevilen Masal Kahramanları aynı oyunda bir araya geliyor, Urla’daki minik dostlarına konuk oluyor. Tiyatro Mavi Ay’ın oyunu, içinde Pamuk Prenses, Pinokyo ve Kırmızı Başlıklı Kız’ın bulunduğu bir masal kitapları fuarında geçiyor. Oyunun kötü karakteri, masal kahramanlarını türlü oyunlarla kandırarak, onların kitaplarını çalmaya çalışıyor. Fakat her denemesinde başarısız oluyor. Oyunun sonunda doğruyu anlayıp, okuma-yazmanın ve kitapların önemini kavrıyor; okumayı öğreniyor. Aynı zamanda interaktif bir çocuk oyunu olan “Masal Kahramanları”, zaman zaman çocukların da sahnede oyuna katılarak, hem sahne atmosferini yaşamalarını hem de eğlenerek öğrenmelerini sağlıyor.

Masal Kahramanları oyunu 21 Nisan Cumartesi günü 12:30/ 14:00/ 15:00/ 16:30 seanslarında Toprak Sahne Tiyatrosu’nda. 2-12 yaş arası çocuklar için uygun olan oyunun bilet ücreti ise 10 lira. Oyun için 0 505 886 58 08 ve 0 553 589 20 80 numaralı telefondan bilgi alabilir, oyun için rezervasyon yaptırabilirsiniz. Ayrıca Toprak Sahne Tiyatrosu gişesinden bilet temin edebilirsiniz.

ÇEVRECİ AFACANLAR

Toprak Sahne Tiyatrosu’nun XV. Direklerarası Seyiri Ödülleri En İyi Çocuk Yapımı ödüllü oyunu Çevreci Afacanlar ise 22 Nisan Pazar günü sahnelenecek. Çevreci Afacanlar oyunu 14:00 ve 16:00 seanslarında sahnelenecek.

Çevre bilincini anlatan oyun pedegojik incelemelerden geçmiş, dramaturg tarafından düzeltilmiş ve müzikleri profesyonel olarak sadece bu oyun için hazırlanmış. 6 kişiden oluşan oyun gerek dekor ve kostümleri gerekse verdiği mesajla çocuklarınızı eğlendirirken çevre bilincini de kazandırma amacını taşıyor.

Uzun sözün kısası çocuklarınıza ormanlar yok olduğunda, çevre kirletildiğinde yaşayacakları mutsuzluğu, yok oluşu nasıl etkili olarak anlatacağınızı bilmiyorsanız afacanlar size yardımcı olmaya hazır….

Müzikli Danslı Çocuk Oyunu Çevreci Afacanlar oyununa bilet almak için Toprak Sahne gişesine uğrayabilir veya buradan biletiva üzerinden bilet  alabilirsiniz.

 

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: